חינה מרוקאי

חינה מרוקאית

 

אמנם את טקסי החינה מקיימות עדות רבות ושונות, אך אין ספק שטקס החינה המרוקאי הוא המוכר והמפורסם מכולם. אולמי ממילא המרהיבים מציעים לכם טקס חינה מרוקאי אותנטי ומפואר, המעוצב ומתוכנן במדויק על בקשותיכם ורצונותיכם. אנו נספק לכם תפריט מרוקאי איכותי, מגוון ומשובח, הכולל בין היתר סלט זעלוק, ארטישוק ממולא בבשר, קדירת בשר ראש עם ציר שורשים, אורז מאלובה, טאג'ין טנזיה ושלל קינוחים מסורתיים מתוקים. זאת כמובן בנוסף על כל פרטי האירוע הנדרשים, כגון במה מעוטרת לחתן ולכלה, אוהל חינה, כרכרה, סידורי פרחים ומערכות תאורה והגברה מעולות.

טקס חינה מרוקאי

 

על פי המסורת המרוקאית, טקס החינה מתקיים ביום הקודם לחתונה עצמה. הוא מתחיל בליווי הכלה למקווה על ידי האם, בנות משפחה וחברות קרובות, וממשיך בהגשת תקרובות במקווה עצמו. לאחר מכן ממשיך הטקס באולם כשהכלה, החתן וכל משתתפי הטקס לבושים בתלבושות מסורתיות מפוארות, משובצות באבנים טובות ורקומות בחוטי זהב. בנוסף, הנשים מקשטות את עצמן בכתרים ותכשיטים, והגברים חובשים תרבוש אדום על ראשם.

 

 

מהלך חינה מרוקאית

 

בטקס החינה, החתן והכלה זוכים להיות מרכז תשומת הלב. הם ישובים על במה מפוארת וכל אורחיהם משמחים אותם בשירת פיוטים מסורתיים ובריקודים. ליבו של האירוע הינו טקס מריחת חינה אדומה על ידיהם של החתן והכלה ושל כל המוזמנים. את החינה מכינים מעלי כופר והיא נחשבת כסגולה לפוריות, שפע, בריאות, אריכות ימים וחיי נישואין מאושרים. לאחר מריחת החינה מעניקים הורי הכלה מתנה לחתן בדמות צמיד, שרשרת או שעון יוקרתי, ואילו הורי החתן מעניקים לכלה תכשיט יפה מזהב. לאחר הטקס נערכת ארוחה מרוקאית חגיגית, מלווה במגשי ממתקים מעוצבים, קנקני בראד והרבה מוסיקה ושמחה כמו שרק המרוקאים יודעים לעשות. טקס חינה מרוקאי

053-9344691

בארכה ממילא, מסעדה ואולם אירועים ליד הכותל​